Dni Otwarte w Gimnazjum nr 2 w Mławie

Już od dłuższego czasu w Gimnazjum nr 2 trwały gorączkowe przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Krzątanina, ostateczne poprawki i odliczanie do „godziny zero”.
I wreszcie nadeszła ta chwila… 16 kwietnia godzina 11.00 szóstoklasiści z mławskich szkół, a także uczniowie ze szkoły w Łomi, zawitali w progi „dwójki”.  Na wejściu zostali przywitani przez gimnazjalistów prezentujących potrawy kulinarne z różnych stron świata, których oczywiście można było spróbować.

Następnie pod opieką swoich wychowawców oraz starszych kolegów i koleżanek z gimnazjum udali się na Mławską Halę Sportową, aby podziwiać występy gimnazjalistów.

 

Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor Gimnazjum nr 2 Jarosław Jabłonowski, który przywitał przybyłych, życzył im udanej zabawy i niesamowitych wrażeń. Szóstoklasistom zostały wręczone nagrody za konkurs plastyczno – językowy oraz specjalne zaproszenia dla wybitnych sportowców.

Pokazy rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu szkoły, następnie uczniowie mogli obejrzeć filmiki promujące klasy, które zostały przygotowane przez ich starszych kolegów. Później  podziwiano występy wokalne, sportowe (gimnastyka artystyczna, akrobatyka, koszykówka, piłka nożna czy piłka ręczna). Żeby urozmaicić pokazy sportowców, gimnazjalistki zaprezentowały ćwiczenia na stepach.  Gorące rytmy muzyki zapraszały do wspólnej zabawy przybyłych gości. Po raz pierwszy można było zobaczyć niesamowity taniec w wykonaniu  zespołu czarno – białe czyli po prostu kreatywne dziewczęta z klas drugich i trzecich. Tego występu nie da się opisać słowami dlatego też zainteresowanych odsyłamy do Internetu, gdzie można go podziwiać.

Zanim uczniowie klas szóstych udali się do swoich domów, czekały na nich jeszcze dwie niespodzianki. Pierwsza z nich w postaci nauki pierwszej pomocy, natomiast druga to pokazy różnego rodzaju doświadczeń przybliżające im przedmioty chemii, fizyki, biologii i techniki.

Po całej mocy atrakcji przyszli gimnazjaliści z wypiekami na twarzy i uśmiechem na ustach opuszczali mury mławskiej „dwójki”, może tylko na kilka miesięcy i od września wrócą tu, aby zdobywać wiedzę, a w najbliższej przyszłości samemu prezentować swoje umiejętności młodszym kolegom. Zapraszamy.

Jednak ten męczący dzień dla młodych artystów jeszcze nie dobiegł końca, ponieważ  pokazy zaprezentowali również swoim rodzicom na niecodziennej wywiadówce.

To był dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci tych, którzy na własne oczy mogli zobaczyć to niezwykłe widowisko.

Zobacz wszystkie zdjęcia...