Dzień wiosny - zamiast wagarów - zabawa, konkursy i śpiew

Wspólne obchody Pierwszego Dnia wiosny już na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości, które odbywają się w Gimnazjum nr 2 w Mławie. W tym dniu w naszej szkole odbyły się cztery pierwsze lekcje, a po nich przystąpiliśmy do wspólnej zabawy. Uczniowie wraz z wychowawcami zgromadzili się na sali gimnastycznej, a reprezentanci klas rywalizowali w różnych konkurencjach.

Na początku przedstawione zostały wyniki konkursów organizowanych w naszej szkole. Jednym z nich w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu był : "DBI – razem zmieniamy Internet na lepsze". A drugi dotyczył zbiórki karmy dla czworonogów ze schroniska. Klasa, która zebrała najwięcej, otrzymała pamiątkową statuetkę.

Dzień ten był pełen atrakcji i rozpoczął się prezentacją aktorsko – taneczną poszczególnych klas. Zadaniem każdej z nich było przygotowanie przebrania oraz programu słowno-muzycznego prezentujący poszczególne zawody, piosenkarzy, hipisów, piżamowców, dresiarzy, świata horroru, sportowców, księżniczek, kujonów, zwierzaków oraz wesołych staruszków. Jury podczas występów oceniało dobór repertuaru, poczucie rytmu, walory głosowe, interpretację utworu, choreografię i ogólny wyraz estetyczno – artystyczny.

Muzycznym krokiem przeszliśmy do kolejnej atrakcji – zawodów sportowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

Zobacz więcej zdjęć...

Na zakończenie Dnia Wiosny uczennice klasy II a przygotowały pokazowy taniec, a w tym czasie jury podliczało punkty. Podsumowaniem tego dnia było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród pieniężnych. Klasa I a otrzymała przechodnią "Miotłę antywagarowicza" za najlepszą frekwencję w szkole. Po czym wszyscy zatańczyli "Kaczuchy".

Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy czuwał Samorząd Uczniowski. Jej głównym celem była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz postrzeganie Pierwszego Dnia Wiosny nie jako Dnia Wagarowicza lecz wspólnej zabawy, pełnej atrakcji i śmiechu.