Dziennikarz RMF MAXXX ponownie z wizytą w naszym gimnazjum

Już po raz kolejny Gimnazjum nr 2 w Mławie odwiedziła stacja radiowa RMF MAXXX. Tematem spotkania były warsztaty chemiczne będące powtórką przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym. Uczniowie klas trzecich  udzielając wywiadu mówili o zaletach przeprowadzonych zajęć z chemii. Mogli oni zdobytą wiedzę przełożyć na praktykę. Taki sposób powtórki jest idealny, aby zapamiętać materiał i wykorzystać do jak najlepszego napisania testu. Ponadto uczniowie dzielili się swoim doświadczeniem trzech lat nauki chemii, która na tyle ich zainteresowała by w  przyszłości wybrać studia weterynaryjne czy medyczne.

Następnie Pan Kamil Puternicki – dziennikarz radia RMF MAXXX przeprowadził sondę wśród młodzieży naszego gimnazjum. Uczniowie chętnie wypowiadali się jak i gdzie spędzają wolny czas w Mławie.  Wymieniali Miejski Dom Kultury, kino, basen, obiekty rekreacyjne mławskiego stadionu, koncerty na estradzie miejskiego parku, Zalew Ruda, a także nie zapomnieli o naszych szkolnych piłkarzykach.