NAUKA, ZABAWA I TANIEC – DZIEŃ OTWARTY

Wtorek 11 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I, IV oraz VII. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom sześcioletnim, dziewięcioletnim oraz dwunastoletnim, którzy przyszli wraz z rodzicami, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Zaangażowani w organizację Dnia Otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie kilku klas, swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć. Już od progu witali ich Czerwony Kapturek, babcia i wilk częstując cukierkami oraz watą cukrową.

Spotkanie na szkolnej stołówce, która nie zdołała pomieścić zaproszonych gości, rozpoczęła wicedyrektor szkoły p. Agnieszka Kowalska, serdecznie witając przybyłych rodziców wraz z dziećmi. Mieli oni możliwość obejrzenia LIBDABU wykonanego przez uczniów i nauczycieli.

Zobacz wszystkie zdjęcia...

Następnie Pan Dyrektor Jarosław Jabłonowski przedstawił rodzicom w jak bezpiecznej, kolorowej, a przede wszystkim jednozmianowej szkole będą uczyły się ich pociechy od września. Rodzice zapoznali się z wyglądem budynku oraz działalnością szkoły. Dyrektor podkreślał świeżo wyremontowaną szkołę, doradcę zawodowego, pedagoga / w przyszłości psychologa/ sale informatyczne, laboratoria językowe, pracownie przygotowane do nauczania przyrody, geografii, biologii, fizyki i chemii a także realizowane zagraniczne projekty np. z Turcją czy Francją. A co najważniejsze super stołówkę, w której gotowane są obiady na bieżąco.

Od września szkoła zostanie wyposażona w pracownie dla najmłodszych uczniów, którzy będą mieli oddzielne skrzydło do nauki.

Następnie pod opieką koleżanek i kolegów dzieci ruszyły na zajęcia przygotowane przez nauczycieli i uczniów.

Na zabawy ruchowe zaprosił mistrz świata w kickboxingu . Dzieci wraz z rodzicami bawili się wspólnie podczas zabaw integracyjnych, ale także rywalizowały walcząc w sumo lub ucząc się podstaw kickboxingu czy grając z rodzicami w piłkarzyki.

Tego dnia zaproszeni goście brali też udział w zajęciach plastycznych, podczas których samodzielnie malowali zajączki, pisanki, kwiatki i inne kolorowanki. Po skończonej pracy dzieci podziwiały swoje dzieła, a każdy uczestnik mógł zabrać swoją pracę na pamiątkę. A w nagrodę każdemu dziecku, starsze koleżanki malowały twarz.

Na zajęcia muzyczno – ruchowe przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 2 przybyli goście specjalni. Maluchy bawiły się w towarzystwie zwierzaków, Minionka, Czerwonego Kapturka, babci oraz wilka. Dobrym zwiastunem na zakończenie zajęć były uśmiechnięte i zadowolone twarze przedszkolaków, uczniów i rodziców.

Uczniowie koła przyrodniczego przygotowali i przeprowadzili różne eksperymenty. Przybyli goście mogli zobaczyć niepalący się banknot 100 złotowy, włożyć jajko do butelki, zamknąć się w bańce mydlanej oraz wykonać wiele innych ciekawych doświadczeń. Podczas tych zajęć wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami w pracowni geograficznej mieli możliwość zagrać w puzzle, polegające na znalezieniu na mapie polskich miast oraz europejskich stolic. Na zajęciach z biologii zapoznali się z budową anatomiczną człowieka, poznali mikroświat oraz podziwiali wspaniałe akwarium. Zaś na zajęciach technicznych sprawdzili swoją wiedzę z ruchu drogowego poprzez zabawę. W ramach bezpieczeństwa uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w pokazie pierwszej pomocy. Uczyli się w jaki sposób można komuś pomóc ratując mu życie.

W międzyczasie wszyscy goście mieli możliwość korzystania ze słodkiego poczęstunku.

Pobyt gości dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Szkoła Podstawowa nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie to placówka, która ma do zaproponowania szereg dodatkowych zajęć rozwijających zdolności i umiejętności uczniów. Jej atutem jest niewątpliwie niewielki obiekt, który stwarza warunki do indywidualnego podejście do ucznia.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2017 r.

Serdecznie podziękowania kierujemy do Państwa Miecznikowskich - "Impreza jak marzenie", którzy udostępnili nam: watę cukrową białą i kolorową urządzenie do zamykania w bańce mydlanej, stroje sumo oraz wszelkie akcesoria dla maluchów. Dziękujemy.