"Zawód strażak"

W dniu 11 maja gościli w naszej szkole strażacy z PSP w Mławie. Bryg. Marek Augustynowicz oraz mł. bryg. Tomasz Podgórski opowiedzieli uczniom klas trzecich o zawodzie strażaka.
Uczniowie, którzy planują kontynuować swoja dalszą karierę zawodową w szeregach straży pożarnej, aktywnie uczestniczyli w zajęciach Strażacy przedstawili uczniom zasady naboru do straży, poinformowali o możliwościach kształcenia oraz o cechach psycho-fizycznych niezbędnych przy pracy strażaka.
Opowiedzieli o swoich obowiązkach podczas wyjazdów jak i podczas czasu spędzanego w straży. Nie obyło się także bez pytań związanych z zarobkami strażaków oraz innych przywilejów związanych z ich pracą.
Na koniec młodzież mogła obejrzeć przyniesione rekwizyty i przymierzyć części stroju strażaka, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi - zawodowi strażacy.

Zobacz wszystkie zdjęcia...