Dzień Europejczyka - "Vom Fischer und goldenem Fisch"

22 maja 2017r. z okazji corocznych obchodów Dnia Europejczyka nasi uczniowie przygotowali przedstawienie teatralne- inscenizację bajki braci Grimm pt. „Vom Fischer und goldenem Fisch”(„O rybaku i złotej rybce”). Język niemiecki, w którym odbywał się spektakl, nie stanowił dla młodych aktorów żadnych barier. Gimnazjaliści wykreowali postaci bajki niekonwencjonalne, oryginalnie i profesjonalnie . Uwagę widzów przyciągały role ubogiego rybaka ( Wojciech Nowacki 2c), jego żony ( Aleksandra Śliwczyńska 2a) oraz uroczej, lecz stanowczej, złotej rybki, którą doskonale odegrała Dominka Rutkowska( 2a). Subtelne damy dworu, kamerdyner, świta dworska bawiła,w sposób profesjonalny, zebraną widownię.

Przedstawieniu towarzyszyła piękna scenografia: zamek królewski, uboga chata rybacka, morze, oraz fale morskie, drzewa, kwiaty, w role których wcieli się nasi uczniowie.

Klimat bajki tworzyły także dobrze dobrane kostiumy naszych aktorów oraz muzyka towarzysząca każdej scenie.

Spektakl wzbogaciły występy taneczne naszych gimnazjalistów: niewątpliwie pięknie zatańczony przez bohaterów bajki polonez oraz roztańczone w rytmie hip-hop/balet syreny morskie z klasy 1a.

Na scenie rapowały i śpiewały w języku niemieckim i angielskim nasze niezwykle utalentowane solistki: absolwentki szkoły-Laura Miecznikowska, Oliwia Krokowska oraz Julia Gawlikowska i Małgorzata Krajewska.

Zobacz zdjęcia...