News

Piłkarska reprezentacja z wicemistrzostwem Rejonu Ciechanowskiego

Reprezentacja Gimnazjum nr 2 zdobyła wicemistrzostwo Rejonu Ciechanowskiego w piłce nożnej. Turniej odbył się w Baboszewie. Nasi chłopcy w drodze do finału pokonali drużyny z : Płońska - 7:0, Żuromina – 4:2, Ciechanowa – 3:1. Jednak w finale ulegli gospodarzom – drużynie z Baboszewa 0:2

Start w Mistrzostwach Rejonu był możliwy dzięki zwycięstwu w Mistrzostwach Powiatu, które w tym roku odbywały się w Mławie. Kolejnym sukcesem jest zdobycie Mistrzostwa Powiatu oraz IV miejsca w Rejonie w tzw. „halówce”. Skład reprezentacji Gimnazjum nr 2 – Juliusz Smoliński – bramkarz, Przemysław Cieślak – kapitan, Bartosz Grabowski, Jakub Czaplicki, Mateusz Adamski, Dominik Benecki, Dawid Rosocha, Krystian Laskowski, Filip Rogalski. Jak się niedawno dowiedzieliśmy dzięki takim rozgrywkom rejonowym jeden z naszych piłkarzy został zauważony i zaproszony od września do jednego z głównych klubów piłkarskich w Warszawie. Gratulujemy.

Daniel Kucharski – V-ce mistrzem województwa mazowieckiego w skoku wzwyż na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Siedlcach

Daniel Kucharski uczeń Gimnazjum nr 2 w Mławie swoją karierę sportowca rozpoczął właśnie w tej szkole. To tutaj pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli wychowania fizycznego został dostrzeżony i pokierowany w dyscyplinę sportu - skok wzwyż. W Mistrzostwach Powiatu zdecydowanie zwyciężył skacząc na wysokość 175 cm tym samym ustanawiając nowy rekord szkoły. W Mistrzostwach Rejonu zajął drugie miejsce skacząc na wysokość 165 cm. Ale największy sukces Daniel osiągnął podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siedlcach, gdzie walczył bardzo ambitnie i zajął II miejsce uzyskując tytuł v-ce mistrza województwa mazowieckiego osiągając wynik 170 cm. Gratulujemy.

Dziewczęta z "Dwójki" najlepsze w klasyfikacji drużynowej podczas Mławskiego Biegu Niepodległości

11 listopada 2016 roku już po raz XXVI odbył się Mławski Bieg Niepodległości. Nasze dziewczęta były bezkonkurencyjne zajmując w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce wyprzedzając Gimnazjum nr 1 oraz Katolickie Gimnazjum. Chłopcy zaś ukończyli klasyfikację generalną na drugim miejscu. Wszystkim gratulujemy.

Serdecznie dziękujemy portalowi internetowemu codziennikmlaski.pl za użyczenie zdjęć.

Gimnazjaliści z "Dwójki" najlepsi w sportowej klasyfikacji generalnej za rok 2015/2016

Na początku października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mławie odbyło się coroczne podsumowanie rywalizacji sportowej gimnazjów. Wśród gości obecni byli przedstawiciele samorządu powiatowego oraz miasta, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego i działacze sportowi.
W klasyfikacji generalnej za rok 2015/2016 uczniowie Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając pierwsze miejsce. Tuż za nim uplasowało się gimnazjum w Szreńsku, zaś na trzecim gimnazjum w Strzegowie. Gratulujemy naszym sportowcom.

Nasi Mistrzowie Powiatu w Lekkiej Atletyce

W połowie maja 2016 roku odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu mławskiego na stadionie MOSiR w Mławie.
Po przemówieniach Pana Burmistrza i Pana Starosty rozpoczęły się zmagania uczniów szkół gimnazjalnych z całego powiatu mławskiego.
Reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Mławie liczyła 55 osób. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach 100, 200, 300, 400, 600, 800, 1000 1500 metrów, skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, sztafetach 4 x 100 m i w sztafecie olimpijskiej.
Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając wiele złotych, srebrnych i brązowych medali , oprócz tego było jeszcze sporo czwartych i piątych miejsc, które również przynosiły punkty do klasyfikacji generalnej szkół.

Należy wyróżnić Dominika Breńskiego, który zdobył złoty medal w skoku w dal i srebrny medal w biegu na 100m; Pawła Czymerskiego, zdobywcę złotego medalu na 200m; Radosława Zmudczyńskiego, zwycięzcę biegu na 400m; Przemysława Cieślaka, srebrnego medalistę biegu na 300m i Bartosza Grabowskiego, brązowego medalistę w tym biegu; Olafa Sobotkę, srebrny medal w biegu na 800m; Karol Szechalewicz – srebrny medal w skoku wzwyż; Piotr Wolski – brązowy medal w biegu na 1000m; Laura Miecznikowska – złoty medal w pchnięciu kulą; w skoku w dal i w skoku wzwyż złote medale zdobyła Julia Grzegorowska i w tych samych konkurencjach srebrne medale zdobyła Małgorzata Dzięgielewska.
Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze sztafety 4x100m; prowadzona przez Pana Dariusza Piekarskiego sztafeta chłopców klas trzecich (w składzie Czymerski, Wiącek, Bartkowski, Breński) zdobyła złoty medal a chłopców klas drugich medal brązowy.
Natomiast sztafeta dziewcząt klas trzecich również zajęła pierwsze miejsce. To właśnie te medale przyczyniły się do tego,że Gimnazjum nr 2 w Mławie zajęło pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji ogólnej zarówno w klasyfikacji chłopców jak i dziewcząt.
Na uwagę zasługują również czwarte miejsca Kacpra Zielińskiego w biegu na 400 metrów i Tomka Wiącka w biegu na 200 metrów, którym niewiele zabrakło do podium ale punkty wywalczone przez tych chłopców również wpłynęły na klasyfikację ogólną.

Nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie składają podziękowania wszystkim uczniom, którzy brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce.

Zobacz wszystkie zdjęcia...

Więcej artykułów…