Projekty gimnazjalne

Dzień Europejczyka - "Vom Fischer und goldenem Fisch"

22 maja 2017r. z okazji corocznych obchodów Dnia Europejczyka nasi uczniowie przygotowali przedstawienie teatralne- inscenizację bajki braci Grimm pt. „Vom Fischer und goldenem Fisch”(„O rybaku i złotej rybce”). Język niemiecki, w którym odbywał się spektakl, nie stanowił dla młodych aktorów żadnych barier. Gimnazjaliści wykreowali postaci bajki niekonwencjonalne, oryginalnie i profesjonalnie . Uwagę widzów przyciągały role ubogiego rybaka ( Wojciech Nowacki 2c), jego żony ( Aleksandra Śliwczyńska 2a) oraz uroczej, lecz stanowczej, złotej rybki, którą doskonale odegrała Dominka Rutkowska( 2a). Subtelne damy dworu, kamerdyner, świta dworska bawiła,w sposób profesjonalny, zebraną widownię.

Przedstawieniu towarzyszyła piękna scenografia: zamek królewski, uboga chata rybacka, morze, oraz fale morskie, drzewa, kwiaty, w role których wcieli się nasi uczniowie.

Klimat bajki tworzyły także dobrze dobrane kostiumy naszych aktorów oraz muzyka towarzysząca każdej scenie.

Spektakl wzbogaciły występy taneczne naszych gimnazjalistów: niewątpliwie pięknie zatańczony przez bohaterów bajki polonez oraz roztańczone w rytmie hip-hop/balet syreny morskie z klasy 1a.

Na scenie rapowały i śpiewały w języku niemieckim i angielskim nasze niezwykle utalentowane solistki: absolwentki szkoły-Laura Miecznikowska, Oliwia Krokowska oraz Julia Gawlikowska i Małgorzata Krajewska.

Zobacz zdjęcia...

Tematy projektów edukacyjnych w roku szkolnym 2016/2017

Tematy projektów w roku szkolnym 2016/2017.

Zobacz do jakich projektów można się zapisać w roku szkolnym 2016/2017

Tematy projektów w roku szkolnym 2016/2017

Polsko - Czeskie odwiedziny

Jak w kilka chwil znaleźć się w najpiękniejszych czeskich miastach? A jak łatwo pokazać naszym czeskim koleżankom i kolegom najciekawsze miejsca w Polsce?

To proste! Wystarczy kilka wymienionych między sobą pocztówek wraz z opisami największych atrakcji turystycznych Polski i Czech.

A to wszystko dzięki projektowi „Polen, Tschechien Und Slowakei eine Reise wert”, który realizujemy na platformie e-Twinning. Uczniowie klasy IIb naszego gimnazjum oraz ich rówieśnicy z Zakladnej Szkoly z Ostrawy - Ceska Republika przygotowali w języku niemieckim kartki pocztowe wraz ze zdjęciami najbardziej charakterystycznych miejsc Polski i Czech.

Wysłane tradycyjną pocztą, być może zachęcą Czechów do przyjazdu do nas, a kto wie, może i klasa IIb wybierze się na wycieczkę do kraju Rumcajsa i Krecika……….?

Dagmara Pawłowska IIb

Kartki świąteczne 2015 - „Frohe Weihnachten Europa”

Już po raz drugi nasze gimnazjum przystąpiło do projektu e-Twinning „Frohe Weihachten Europa” czyli „Wesołych Świąt Europo”. W tym celu uczniowie klasy IIb sporządzili piękne, kolorowe kartki świąteczne dla swoich czeskich kolegów z Zakladnej Skoly z Ostravy- Ceska Republika, które zostały wysłane poczta tradycyjną. Życzenia świąteczne i noworoczne gimnazjaliści napisali w języku niemieckim, w tym właśnie języku komunikują się z Czechami pracując nad wspólnymi projektami na platformie eTwinning.

Frohe Weihnachten und ein glückliches Neues Jahr 2016!

Zobacz wszystkie zdjęcia...

Tabela projektów na rok szkolny 2015/2016

Tabela projektów na rok szkolny 2015/2016

Więcej artykułów…