Wizyta w schronisku w Napierkach

Uczniowie naszej szkoły aktywnie wsparli akcję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej "Bądźmy razem" i MOPS pod hasłem "PRZYJAZNA SZKOŁA DLA ZWIERZAKA".  W szkolnym konkursie „Klasa przyjazna dla zwierzaka” klasy rywalizowały o to, która zbierze najwięcej żywności dla zwierząt a zwycięstwo odniosła klasa II d. Łącznie uczniowie zebrali 342 kg karmy. Uczniowie z naszej szkoły zawieźli zebraną żywność do schroniska w Napierkach , sprawiając zwierzakom przyjemność nie tylko dostarczonymi smakołykami, ale też swoją obecnością.

Zobacz więcej zdjęć...

Akcja "Palmy"

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Mławie działający w szkolnym Wolontariacie podejmują wiele działań promujących ideę wolontariatu. Corocznie m.in. organizują akcję robienia i sprzedaży palm wielkanocnych. Wykonanie palm a następnie ich sprzedaż oraz podejmowanie innych akcji charytatywnych pozwala młodzieży na angażowanie się w czynną, dobrowolną i bezinteresowną pomoc innym. Istotnym aspektem jest rozwijanie wśród młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy,

Przyjazna szkoła dla zwierzaka

Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej "Bądźmy Razem" we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie organizuje zbiórkę karmy dla zwierząt potrzebujących w Schronisku w Pawłowie i Napierkach pod hasłem "PRZYJAZNA SZKOŁA DLA ZWIERZAKA".

Zbiórka jest organizowana od: 19.12.2016 do 03.02.2017

W naszej szkole zostaną postawione oznakowane kartony (biblioteka) do których będzie można wrzucać suchą karmę dla psów, makarony, puszki przydatne zimą .

"Zima to najtrudniejszy czas dla zwierząt, zwłaszcza tych bezpańskich. Szczęśliwe będą te, które zamiast wyrzucenia na ulicę albo katowania przez własnych "właścicieli" trafią do schroniska. Chociaż i tutaj sytuacja nie jest łatwa. Zwierząt przybywa a wraz z nimi brak środków na ich utrzymanie."

PAMIĘTAJ, ŻE KAŻDY GEST SIĘ LICZY - ZWIERZĘTA POTRZEBUJĄ WŁAŚNIE TWOJEJ POMOCY.

Akcja "Podaruj pluszowego misia"

Kolejny raz włączamy się w akcję organizowaną przez Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie.

Każdy, kto chciałby wziąć udział w tym szczytnym przedsięwzięciu, może przynieść pluszowego misia do opiekunów szkolnego Wolontariatu lub biblioteki. Akcja trwa do 23 listopada 2016r.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!!!

Każdy podarowany przez Was miś otrzyma etykietkę z napisem dla przyjaciela i będzie zaprezentowany na wystawie w bibliotece. Wystawę pluszowych misiów będzie można oglądać od 25 do 30 listopada w godzinach otwarcia biblioteki. Po wystawie wszystkie podarowane misie zostaną przekazane dzieciom objętym programem pomocy społecznej realizowanym przez odpowiednie instytucje społeczne i w świątecznych paczkach trafią do ich domów.

Misie, które mają być przekazane innym dzieciom powinny być czyste, estetyczne i w dobrym stanie.

 

Więcej artykułów…