COROCZNA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum z zapałem wzięli w niej udział.
O godzinie 9 rano wyruszyliśmy nad Zalew Ruda, gdzie niezbędne były porządki po letnim sezonie - bo przecież Zalew jest miejscem, gdzie wielu z nas odpoczywa w trakcie wakacji. I niestety nie tylko odpoczywa, ale i bałagani. Najwięcej zebranych przez nas śmieci to butelki po różnych napojach, opakowania po chipsach, kanapkach i papierosach, ale również, wstyd przyznać, pozostawione zużyte pampersy.

A koszy nad Zalewem nie brakuje, brak natomiast chęci zebrania pozostałości tego, co ze sobą przywieźliśmy i wrzucenia do kosza, najlepiej wstać i odejść pozostawiając po sobie śmieci, a trochę tego zostało! Zobaczcie sami na zdjęciach.
Nasze sprzątanie zakończyło się bardzo miłym akcentem, gdyż panowie wędkarze docenili wysiłek gimnazjalistów, którzy sprzątali teren w pobliżu ich stanowisk i zafundowali im lody w formie podziękowania.
My również jako społeczność Gimnazjum nr 2 chcemy serdecznie podziękować firmie USKOM i Panu Piotrowi Jerominowi za wyposażenie nas w rękawice i worki foliowe oraz odbiór zebranych przez nas śmieci. Dziękujemy, gdyż to dzięki Państwu możliwe było sprzątnięcie Zalewu.